2023-01-02

Nowy koordynator Fundacji

W 2023 roku, po raz pierwszy w swojej historii, Fundacja Piękniejsze Życie będzie miała pełnoetatowego koordynatora.

Od stycznia pracę na tym stanowisku rozpocznie Izabela Nienałtowska, posiadająca kilkuletnie doświadczenie w pracy dla organizacji trzeciego sektora oraz w realizacji projektów dla branży medycznej.

- Moim zawodowym celem jest praca z pasją i poczuciem sensu, dlatego cieszę się z rozpoczęcia pracy dla Fundacji Piękniejsze Życie i setek kobiet, dla których nasze projekty to szansa na oderwanie się od myślenia wyłącznie o chorobie i prawdziwą zmianę w bardzo złożonym przecież procesie zdrowienia - komentuje Izabela Nienałtowska, nowa koordynatorka Fundacji Piękniejsze Życie.

Zespół fundacji kończy 2022 rok i wchodzi w 2023 r. z konkretnym planem naprawczym, którego celem jest dywersyfikacja źródeł finansowania polskiej edycji projektu „Look Good, Feel Better”.

Fundacja pozostanie jednak symbolem odpowiedzialności społecznej branży kosmetycznej w Polsce. Z takim zamysłem została powołana i nadal powinna go realizować.

Jak pomóc pomagającym?

Każda firma kosmetyczna, mimo prowadzonych przez siebie działań charytatywnych czy CSR-owych, może wesprzeć także Fundację Piękniejsze Życie.


Najprostszy sposób to przekazanie kosmetyków pielęgnacyjnych czy kolorowych, które pacjentki otrzymają podczas spotkań na oddziałach, e-warsztatów czy z okazji różnych świąt.
Potrzebne są szczególnie produkty do pielęgnacji skóry zmęczonej radioterapią bądź chemioterapią. Inna metoda, równie ważna, to oczywiście wsparcie finansowe – jednorazowa darowizna, umowa sponsorska, przekazanie 1%. Liczy się naprawdę każda złotówka!

- Nadal potrzebujemy wsparcia wielu podmiotów – zarówno w obszarze pomysłów na działania, darowizn rzeczowych (kosmetyków) jak i pieniężnych. Dlatego zwracamy się do wszystkich firm dobrej woli z prośbą o rozważenie możliwości podpisania umów sponsorskich, na podstawie których można przekazywać dotacje na rzecz Fundacji Piękniejsze Życie w 2023 roku. Mamy wielką nadzieję, że w kolejnym roku branża otworzy szerzej swoje serca na potrzeby pacjentek onkologicznych -

podsumowuje Blanka Chmurzyńska-Brown.