2020-10-19

Siła piękna w walce z chorobą- makijażowe tutoriale dla pacjentek

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest dynamiczna. Niestety wciąż nie jest możliwe organizowanie warsztatów dla naszych podopiecznych na oddziałach. Dlatego, dzięki wielkiemu zaangażowaniu firmy Coty, powstała seria tutoriali makijażowych. W nagraniach wzięły udział podopieczne Fundacji, a makijaże wykonała Eryka Sokólska, oficjalna makijażystka Max Factor. 

Kluczowym założeniem projektu stworzonego przez Fundację i firmę Coty jest wzmocnienie przekazu: W chorobie można wyglądać pięknie i dzięki temu czuć się lepiej. Makijaż ma wpływ na poprawę samopoczucia, wystarczą lekko podkreślone oczy, róż na policzkach, błyszczyk lub szminka w soczystym kolorze. W czasie chemioterapii często zapominamy o kosmetykach, które mogą w tak prosty sposób podnieść nas na duchu, dodać kobiecości, zatuszować niedoskonałości. Lekarz mówi o zdrowym stylu życia, a nie wspomina, że kreska zamiast brakujących brwi może zdziałać cuda! - podkreśla Małgorzata Dogoda, jedna z podopiecznych Fundacji, która wzięła udział w projekcie. 


Filmiki z tutorialami makijażowymi, które będą stopniowo, w odcinkach dostępne na kanale YouTube Fundacji, pozwolą dotrzeć w łatwy i bezpieczny sposób do pacjentek w szpitalach. Będą też dodatkową szansą na trafienie do znacznie większej grupy pacjentek onkologicznych, także w placówkach, do których dotychczas Fundacja nie dotarła z warsztatami.
 
 
 
 <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-ql1H4IwwTM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>